KOSGEB Müşteri Hizmetleri 2023: İletişim Numarası

KOSGEB müşteri hizmetleri hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Kosgeb.gov.tr girişimcilik eğitimi ve KOSGEB başvuru formu işte detaylar.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin oluşturduğu projelere finansal destek ve hibeler sunan KOSGEB müşteri hizmetleri numarası arayışları da internet üzerinden gerçekleştiriliyor.

Türkiye’de Girişimcilik başta olmak üzere işletmelerin faaliyetlerini büyüyerek sürdürebilmesi için finansal destek sunan KOSGEB’in Müşteri Hizmetleri iletişim numarası 444 1 567. Merkezi Altındağ, Ankara’da olan KOSGEB’in diğer bir numarası  0 312 595 28 00. Bu numarayı sabah 10:00 ile öğleden sonra 16:00 saatleri arasında arayabiliyorsunuz.

Kosgeb.gov.tr Girişimcilik Eğitimi

KOSGEB’in açılışı Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığıdır. Bu manada Türkiye’de ekonomik faaliyetler ile girişimlere verilecek destekler için öncelikli olarak eğitim alınması gerekmektedir.  Amaç iş kurmak, yürütmek ve bilgi ile becerilerin geliştirilmesidir.

KOSGEB eğitimleri girişimci ve ileri girişimci olarak iki farklı eğitimleri kapsamaktadır. İleri düzey eğitimler için girişimci eğitiminin alınması gerekirken bu eğitim herkese açıktır. Başvuru ile ücretsiz alabileceğiniz eğitimin konusu işin kurulması, yürütülmesi, sorumluluklar ve iş fikirleri ile benzersiz iş deneyimleri kazanmaktır. Girişimci eğitiminde alınabilmesinde;

 • İşin yapılabilirlik analizleri
 • Yapılacak iş modeli, müşterileri ve gelir kaynakları
 • Endüstriyel ekonomi, rekabetleri ve müşteri analizlerinin gerçekleştirilmesi
 • Girişimdeki temel etik kavramalar
 • Pazarlama ilkeleri

Gibi bölümler uzaktan eğitim yardımıyla verilen başlıca konulardı.

İleri seviye girişimcilik eğitimlerinde başka bir boyut kazandırılmaktadır. Daha çok dijital yollar ile alacağınız eğitim bölümleri şunlar oluyor.

 • Ağ Kurma (Networking)
 • Finansal yapı ile yönetimleri
 • Yeni girişim teknikleri ile finansal kaynakların yaratılması
 • Yenilikler
 • Mülkiyet Hakları
 • Büyüme süreci ve stratejileri
 • İş Planı geliştirme ve yürütme

Gibi bölümler eğitim sisteminde yer almaktadır. Eğitim sonrası kişilere dijital ortamda ayrıca sertifika veriliyor.

KOSGEB Başvuru Formu

KOSGEB Başvuru Formu

KOSGEB destekleri ve hibelerinden faydalanabilmek için öncelikli olarak kişilerin girişimci ve ileri girişimci eğitimi alması gerekmektedir. Bu anlamda verilecek eğitimlere ait duyurular KOSGEB resmi internet sitesi üzerinden yapılıyor. Bu duyuru sonrası katılım sağlamak isteyen kişiler internet sitesi üzerinden başvuru formunu tanzim ederek ihtiyacı olan eğitime başvuru yapabiliyor.

Merkezi Ankara’da bulunan KOSGEB’in ayrıca  İl Müdürlükleri de bulunmaktadır. Yapılan duyurular ile eğitimlere başvuru formlarını bu müdürlükler aracılığıyla gerçekleştirebiliyorsunuz.

SGK İletişim Numarası

AÖF İletişim

İŞKUR Müşteri Hizmetleri 7/24

PTT Müşteri Hizmetleri

Daha fazla bilgi almak için;
Leave A Reply

Your email address will not be published.