Tablet Başvurusu Yap

Öğrencilerin tablet ihtiyaçlarını karşılamak için kurumlar tablet vereceğini açıkladı. Sizde 3 ayrı kuruma tablet başvurusu yapmak istiyorsanız yazımızı inceleyin.

Öğrencilerin eğitim hayatı için tablet oldukça önemli bir yere sahip. Tableti olmayan ve dar gelirli ailelerin çocuklarına ücretsiz tablet veriliyor. MEB tarafından ücretsiz tablet dağıtıldığı gibi diğer kurumlara başvuru yapan öğrenciler de tablet kazanıyorlar. Kurumlar tablet başvuruları için her dönem belirli tarih belirliyor. Bu tarihlerde başvurularını gerçekleştirmeniz gerekir. Ücretsiz tablet veren kurumlar;

 • Belediyeler,
 • Türk Kızılay’ı,
 • Yardım Dernekleri,
 • Valilikler,
 • Kaymakamlıklar

Meb Bedava Tablet Kimler Alabilir?

Meb Bedava Tablet Kimler Alabilir?

MEB dar gelire sahip çocuklar için eğitimlerine destek vermek amacıyla bedava tablet verileceğini açıkladı. Ücretsiz tablet öğrencilerin hepsine verilmez. Bedava tablet almak için belirli şartları sağlamanız gerekir. Bu şartları sağlayan öğrencilere bedava tablet verilir. Peki bedava tablet için hangi şartların sağlanması gerekir?

 • Öğrencinin 1 ya da 12 sınıf aralığında olması,
 • Üniversite öğrencisi olmaması,
 • Haneye giren toplam maddi gelirin, kişi başına düşen miktarı asgari ücretin 1/3 oranında olması,
 • Türk vatandaşı olması,
 • Sosyal yardım alan ailelerin çocuklarına bedava tablet verilir.

Bedava Tablet Başvurusu S.S.S.

Bedava tablet başvuru ekranı ve başvuru süreçlerini ele aldık. Bedava tablet konusu hakkında sıkça sorulan sorular ve yanıtları için içeriğimizi okumaya devam edin.

E-devlet tablet başvurusu adresi

E-devlet üzerinden bedava tablet için başvuru yapabileceğiniz herhangi bir adres yoktur. Tablet almak için maddi durumunuz yoksa okul müdürü ile iletişime geçebilirsiniz.

MEB tablet başvurusu nasıl yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sağlanan bedava tablet yardımı için başvuru ekranı yoktur. MEB tarafından bedava tablet dağıtılacak öğrenciler seçilir. Maddi durumu olmayan öğrenciler MEB’e okul müdür tarafından bildirilir. Bu yüzden bedava tablet için okul müdürüne durumunuzu bildirebilirsiniz.

Tablet ve telefon yardımı nasıl alınır?

Tablet yardımı almak için maddi durumunuzun olmaması gerekir. Sosyal yardım alan kişiler için bedava tablet verilir. MEB tarafından bedava tablet alacak öğrenciler seçilir. Telefon yardımı ise yoktur.

Tablet Başvurusu Formu

MEB tarafından sağlanan bedava tablet için başvuru ekranı ya da başvuru formu yoktur. Bedava tablet verilecek olan öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından seçilir. Okul müdürü maddi durumu olmayan öğrencileri Milli Eğitim Bakanlığına bildirir. Böylece sadece ihtiyacı olan öğrencilere bedava tablet verilir.

Sosyal yardım almanıza rağmen eğer bedava tablet öğrenciye verilmediyse hemen okul müdürüne giderek durumu bildirmeniz gerekir. Maddi gelirinizi ve sosyal yardım aldığınıza dair belgelerle okul idaresine çıkın. Okul idaresi bu durumu Milli Eğitim Bakanlığına bildirecektir. Bu sayede çocuğunuzun daha iyi eğitim alması için bedava tablet alabilirsiniz.

Eba Tablet Başvurusu Devam Ediyor Mu?

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren EBA akıllı tahta ve tablet dağıtımı ile eğitimin daha sağlıklı olmasını amaçladı. Ancak bedava tablet uygulaması uzun süre önce kaldırıldı. Daha sonra pandemide uzaktan eğitime katılan ve maddi durumu olmadan öğrenciler için EBA tarafından bedava tablet dağıtımı gerçekleşti.

EBA tarafından sağlanan bedava tablet uygulaması 2023 yılı için kaldırıldı. Bu yüzden bedava tablet için başvuru ekranı maalesef yoktur. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından maddi durumu olmayan çocuklara bedava tablet dağıtılır. Onun dışında EBA tarafından bedava tablet dağıtılmadığı gibi başvuru ekranı da yoktur. Bedava tablet için okul müdüre giderek durumunuzu bildirmeniz yeterlidir.

İbb Tablet Başvuru Linki

İstanbul Belediyesi tarafından Sen Oku Diye kampanyası başlatıldı. Bu kampanyaya katılan öğrenciler birçok fırsattan ve yardımdan yararlanabiliyor. Sen Oku Diye kampanyası öğrencilerin eğitim hayatlarına destek olmayı amaçlıyor. İstanbul Belediyesinin sağladığı bu desteğe başvuru yaparak bedava tabletinizi alabilirsiniz. Başvuru için Sen Oku Diye resmi web sitesi senokudiye.ibb.istanbul/ kullanmanız gerekir. Bu kampanyaya katılmak için gerekli şartlar şu şekildedir;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,
 • İstanbul’da ikamet etmesi,
 • İlköğretim ya da lisede okuması,
 • Özel okullarda %100 burslu okuması,
 • Öğrencinin eğitime devam etmesi,

Kaymakamlık Tablet Veriyor Mu?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sağlanan bedava tabletinizi Kaymakamlıklara ya da Belediye binalarına giderek alabilirsiniz. Kaymakamlıkların içerisinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gitmeniz yeterli. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bedava tablet verilecek öğrenciler seçilir.

Milli Eğitim Bakanlığı öğrencileri seçerken genellikle sosyal yardım alan aileleri tercih eder. Bu yüzden Kaymakamlıklara giderek sosyal yardım başvurusu yapabilirsiniz. Sosyal yardım alan ailelerin çocuklarına bedava tablet verilir. Sosyal yardım aldığınızı ve durumunuzun olmadığını okul idaresine bildirmeniz yeterlidir.

Daha fazla bilgi almak için;
Leave A Reply

Your email address will not be published.