Yeni Aile Destek Programı 15.000 TL

Dar gelire sahip aileler için Aile Deste Programı devam ediyor mu ve ne kadar sorularının yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz. Yeni Aile Deste Programı hakkında tüm detaylar…

Aile Destek Programı kapsamında yardıma muhtaç ailelere aylık maddi yardım düzenleniyordu. Bir yıl boyunca her ay nakdi yardım ailelerin hesaplarına yatırıldı. Haziran 2022 başlatılan bu program Temmuz 2023 yılında bitmesi bekleniyordu. Ancak yapılan açıklamaya göre Aile Destek Programı uzatıldı. Bir yıl boyunca aileler nakdi yardımlarını almaya devam edecek. Peki Aile Destek Programında verilen nakdi yardım ne kadar oldu? Hadi gelin bakalım.

Aile Desteği Ne Kadar?​

Dar gelire sahip aileleri mutlu edecek haber sonunda geldi. 2023 yılının Temmuz ayında bitmesi beklenen Aile desteği bir yıl daha uzatılarak 2024 yılına kadar aileler nakdi yardımlarını almaya devam edecek. Peki aile destek nakdi yardımı 850 TL ile 1250 TL arasında değişiklik gösteriyordu. Yeni yapılan açıklamaya göre Aile Destek yardımında sağlanacak nakdi ücretler hakkında resmi açıklama gelmedi. Ücretlerin en az 2000 TL artırılması düşünülüyor. Kişi başına düşen gelire göre nakdi ödeme miktarı belirlenir. Güncel olarak aile desteğinin nakdi başvurusu şu şekildedir;

🫴 Kişi başına düşen aylık gelir 450 TL ve altında ise 1250 TL,

🫴451 ile 912 TL arasında ise 1.100 TL,

🫴 912 TL ile 1372 TL arasında ise 950 TL,

🫴 1373 TL ve 2800 TL arasında ise 850 TL

Aile Destek Paketi E-Devlet Başvurusu​

İhtiyaç sahibi aileler e-devlet sistemini kullanarak Aile Destek Paketine başvuru yapabilirler. Bir yıl boyunca aile destek başvurusu kabul edilen vatandaşlara nakdi yardım yapılacaktır. Başvuru yapmak için alttaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • E-devlet hesabınıza giriş yaptıktan sonra arama kısmına gelin.
  • Arama kısmına sosyal yardım başvuru hizmeti yazın.
  • Açılan sayfada sağ üst kısımda yer alan Yeni Başvuru ifadesine tıklayın.
  • Daha sonra Kişisel Bilgi Koruma Kanunu metnini okuyun ve onaylayın.
  • İkametgah adresinizi de doğruladıktan sonra başvuru formuna ulaşın.
  • Aile Destek Programına başvurmak istediğinizi beyan edin.
  • Başvuru formunda bulunan soruları eksiksiz ve doğru cevaplamaya özen gösterin.
  • Başvurunuzu yaptıktan sonra gerekli incelemeden sonra nakdi yardımınızı alabilirsiniz.

Aile Destek Programı Uzatıldı Mı?​

Aile destek programı 2022 yılında başlatıldı. Bir sene süren Aile Destek yardımının 2023 yılında bitmesi bekleniyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamaya göre Aile Destek Programı 2024 Temmuz ayına kadar uzatıldı.

Aile Destek Programına başvurunuz onaylandıysa ve nakdi destek alıyorsanız tekrar başvuru yapabilirsiniz. 7 ile 10 Temmuz arasında Aile Destek Programı sona erecek. Yeni Aile Destek Programına tekrar e-devlet üzerinden başvuru yapmanız gerekir. Eğer yardım devam ediyor ifadesiyle karşılaşırsanız tekrar başvuru yapmanıza gerek yok.

Daha fazla bilgi almak için;
Leave A Reply

Your email address will not be published.