Ev Hanımlarına Yardım (Herkese Sosyal Yardımlar)

Ülkemizde ev hanımlarına yardım kampanyası düzenleniyor. Yeni destek yardımıyla ev hanımlarını sevindirecek haber geldi. Yardım hakkında tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Ülkemizde dar gelire sahip kişilere sosyal yardım düzenlenir. Çalışmayan ekonomik anlamda zorluk çeken ev hanımları içinde yeni sosyal yardım kampanyası düzenlendi. Bu sosyal yardım kapsamında ev hanımlarına 500 TL ile 1100 TL nakdi yardım verilecektir. Gerekli şartları sağlayan tüm ev hanımları başvurularını gerçekleştirebilirler.

Ev Hanımlarına Sosyal Yardım Kimler Alabilir?

Ev Hanımlarına Sosyal Yardım

Yeni düzenlemeyle birlikte 2023 yılında ev hanımlarına nakdi yardım veriliyor. Bu yardımla birlikte ev hanımlarını ekonomik anlamda güçlendirilmesi planlanıyor. Ev hanımlarına verilen sosyal yardımdan yararlanmanız için bazı şartları sağlamanız gerekir. Şartları sağlayan kişilerin başvuruları dikkate alınacaktır. Başvuru yapabilecek kişilerin sahip olması gereken şartlar şu şekildedir;

 • Türk vatandaşı olan,
 • 18 yaşından büyük kişiler,
 • Çalışmayan ve sosyal güvencesi olmayan,
 • Asgari ihtiyaçlarını karşılayacak maddi durumu olmayan,
 • Hanedeki bireylerin üzerine kayıtlı değerli menkul ya da gayrimenkul olmaması durumunda başvuru yapabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Yardım S.S.S.

Ev hanımlarına sağlanan sosyal yardım kampanyasını sizler için yazımızda detaylı inceledik. Kafanızda oluşan soruların yanıtlarını arıyorsanız sıkça sorulan sorulara göz atmayı unutmayın.

Sigortasız ev hanımlarına yardım

Sigortasız ve çalışmayan ev hanımlarına 2023 yılında 500 TL ile 1100 TL arasında sosyal yardım düzenlenir. Sosyal yardıma başvurmak için e-devlet sistemini kullanabilirsiniz. Ekonomik açıdan dar gelire sahip kişiler bu yardımdan yararlanırlar.

PTT ev hanımlarına para yardımı

Ev hanımlarına para yardımı devlet tarafından sağlanır. Yardım başvurusu kabul edilen kişiler ödemelerini PTT üzerinden alırlar. Ev hanımlarına sağlanan para yardımı için belediyeler, kaymakamlıklar, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına giderek başvuru gerçekleştirmeniz gerekir.

Çalışmayan ev hanımlarına yardım

Çalışmayan, sigortası olmayan, mal varlığı olmayan ve temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ev hanımları 500 TL ile 1100 TL nakdi yardım alabilirler.

PTT ev hanımlarına yardım parası Başvurusu

PTT ev hanımlarına sağlanan yardım parası için e-devlet sistemini, belediyeler, kaymakamlıklar ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığını kullanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal yardım başvurusu yapmanız yeterlidir.

Ev hanımlarına 3.500 TL Yardım başvurusu

Ev hanımlarına sağlanan 3.500 TL yardım için başvurularınızı e-devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. E-devlet sosyal yardım başvuru hizmetini kullanarak başvuru formunu doldurun. Başvurunuz onaylandıktan sonra nakdi yardımınızı alabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Sosyal Yardım Formu

Ev hanımlarına sağlanan sosyal yardım sayesinde haneye giren gelirinizi arttırabilirsiniz. İşsiz olan ve sigortalı işte çalışmayan, dar gelire sahip ev hanımları birçok kuruma yardım için başvuru yapabilirler. Ev hanımlarına sağlanan sosyal yardımlara başvurmak için alttaki başvuru kanallarını kullanın.

 • Belediyeler,
 • Kaymakamlıklar da bulunan Sosyal ve Dayanışma Vakıflarına,
 • Aile Sosyal Hizmetle Bakanlığına,
 • Alo 153 ve Alo 144 telefon hattını kullanarak,

Başvuru formunda yer alan soruları doğru bir şekilde cevaplayın. Başvuru değerlendirildikten sonra maddi yardımınız banka hesabınıza aktarılır. Sosyal yardım başvuru formu için e-devlet sistemini de kullanabilirsiniz.

E-Devlet Ev Hanımlarına Yardım Başvurusu

E-devlet sistemini kullanarak sosyal yardım kampanyasına başvuru yapabilirsiniz. Sosyal yardım başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra ev hanımlarına sağlanan maddi yardım hesabınıza aktarılır. E-devlet üzerinden e-belediye sistemini kullanarak ya da direk e-devlet sistemi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. E-devlet üzerinden yardım başvurusu yapmak için alttaki adımları takip edin.

 • İlk olarak e-devlet hesabınızı açın.
 • E-devlet sisteminde arama kısmına gelerek sosyal yardım başvuru hizmeti yazın.
 • Aile ve Sosyal Bakanlığı tarafından sağlanan sosyal yardıma tıklayın.
 • Açılan sayfanın sağ üst kısmında bulunan Yeni Başvuru seçeneğine tıklayın.
 • Ekrana gelen başvuru formunu doldurarak başvurunuzu kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Ev Hanımlarına 500 TL Yardım Başvurusu Ne Zaman Yatar?

Ev hanımlarına sağlanan 500 TL ile 1100 TL yardım başvurusunu gerçekleştirdikten sonra başvurunuz değerlendirilmeye alınır. Başvuruların değerlendirilme süreci yaklaşık 2 hafta sürer. Başvurunuz onaylandıktan sonra 10 gün içerisinde paranız hesabınıza aktarılır. Bazı durumlarda yoğunluktan dolayı sosyal yardım ödemeleri hesabınıza geç aktarılır. Başvurular onaylandıktan sonra bir hafta içinde ya da bir ay sonra paranız yatırılır. Geç yatırılan maddi yardım ödemesini sorgulamak için Alo 144 telefon hattını arayabilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için;
Leave A Reply

Your email address will not be published.